Projekt ‘Dnevna bolnica i jednodnevna kirurgija Opće i veteranske bolnice ‘Hrvatski ponos’ Knin’

Naziv projekta: Dnevna bolnica i jednodnevna kirurgija Opće i veteranske bolnice ‘Hrvatski ponos’ Knin (ugovor broj KK.08.1.2.03.0018)

Kratki opis projekta: Projektom je predviđena prilagodba prostora u prizemlju zgrade Opće i veteranske bolnice ‘Hrvatski ponos’ Knin za potrebe dnevne bolnice i jednodnevne kirurgije, nabava medicinske i nemedicinske opreme te promotivne aktivnosti. Projektom se također promiču  horizontalne politike Europske unije.

Ciljevi projekta:  1. Unaprijediti i proširiti zdravstvene usluge dnevne bolnice i jednodnevne kirurgije OVB ‘Hrvatski ponos’ Knin kako bi se smanjio prijem na akutne bolničke odjele Bolnice; 2. Promovirati Projekt i usluge dnevne bolnice i jednodnevne kirurgije među sadašnjim i budućim pacijentima i u široj zajednici.

Očekivani rezultati projekta: Objedinjene postojeće i nove zdravstvene usluge jednodnevne kirurgije, dnevne interne i ginekologije u novo prilagođenim prostorima kao i unaprijeđene usluge dnevne pedijatrije; uveden objedinjeni prijem u dnevnu bolnicu i jednodnevnu kirurgiju; smanjen broj prijema na akutne bolničke odjele.

Ukupna vrijednost projekta:  5.467.298,86 HRK
EU sufinanciranje projekta:  4.647.204,03 HRK
Razdoblje provedbe projekta: 26.04.2016. – 26.10.2018.

Kontakt osoba za više informacija:
Kristina Bitunjac, dr. med., ravnateljica
email: bolnica@obhpknin.hr
telefon: +385 22 641 101

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj.
Za više informacija o Europskim strukturnim i investicijskim fondovima posjetite:
www.strukturnifondovi.hr

 

Vijesti:

5.5.2017. Kninskoj bolnici odobreno 5,5 milijuna kuna: Ugovor potpisali ministrica Žalac i ravnateljica Bitunjac

12.10.2018. Svečano predstavljeni prostori Dnevne bolnice i jednodnevne kirurgije